A defektverseny után borult a papírforma. A 24. Veszprém Rallye első napján csak két gyorsasági szerepelt a programban, de a teljesített táv szempontjából a futam harmada lezajlott. A délután és a kora este során Turán Frigyesnek a hűtővize folyt el, a címvédő Herczig Norbert és az összetettben második Hadik András, valamint Bútor Róbert is defektet kapott, de folytatni tudták a viadalt. Ezek után a napot a fiatal Ranga Péter nyerte meg, szűk két másodperces előnnyel. A nagy visszatérő Benik Balázs lett a szombati nap második helyezettje, a korábbi háromszoros magyar bajnok ráadásul megnyerte a második gyorsaságit. A 24. Veszprém Rallye- harmadikként némi meglepetésre Balogh János és Holczer Dániel zárt. A közel húsz R5-ös autó között, egy EVO IX-essel kapaszkodtak fel a dobogóra.